منوی دسته بندی

بلبرینگ های صنعتی در برندهای ژاپنی ، اروپایی و چینی

دسته های مختلف بلبرینگ های صنعتی

 

 

بلبرینگ صنعتی در دسته بندی های مختلفی قرار دارد، این دسته بندی ها براساس فاکتور های مختلفی، مانند نوع متریال یا جنس، میزان و نوع بار(بار محوری یا شعاعی)، صنایع مصرف کننده، برند یا مارک بلبرینگ، و غیره تقسیم بندی می شوند. اما از نظر علم مهندسی مکانیک بلبرینگ های صنعتی بر حسب نوع باری که تعلیق میکند دسته بندی و تقسیم می شود.

 

به صورت کلی بارهای تعلیقی بلبرینگ بر سه نوع بار محوری، بار شعاعی، و بارهای ترکیبی تقسیم می شوند. از بین انواع بلبرینگ های صنعتی فقط بلبرینگ کف گرد است که به تعلیق بار محوری می پردازد. البته رولبرینگ کف گرد هم نیز شامل این موضوع می شود. در بلبرینگ مخروطی و رولبرینگ مخروطی ترکیبی از تعلیق بارهای محوری و شعاعی را دارد و در دو دسته بندی مجزا با نام های بلبرینگ و یاتاقان نام برده می شود.

 

عوامل موثر در قیمت بلبرینگ

 

قطعه بلبرینگ با توجه به کاربرد بسیار گسترده ای که در صنایع مختلف دارد از تنوع در سایز های مختلف و برند های مختلفی برخوردار می باشد. و همین موضوع باعث شده بازه های قیمتی مختلفی داشته باشد. بلبرینگ به اندازه ای در بین قطعات دیگر صنعتی مهم می باشد که همواره سعی شده است که بهترین کیفیت ساخت برای این قطعه در نظر گرفته شود. چرا که در غیر این صورت موجب آسیب دیدن باقی قطعات درگیر با این قطعه شده و باعث خسارات سنگین مالی و یا حتی در برخی موارد خسارت های جانی می شود.

اما به طور کلی مهمترین عوامل قیمت گذاری بر بلبرینگ های صنعتی به شرح زیر می باشد.

 

 

اندازه و سایز بندی های مختلف بلبرینگ صنعتی

مواد به کار رفته در تولید بلبرینگ از جنس فولاد سخت و آب دیده با درجه تنسایل بالایی است از این نتیجه میگیریم که با بالا رفتن و بزرگتر شدن سایز بلبرینگ میزان متریال یا جنس به کار رفته بالا می رود و در نهایت قیمت بلبرینگ افزایش پیدا می کند.

اما در بعضی موارد مثال نقض این موضوع هم وجود دارد. برای مثال بلبرینگ های مینیاتوری که در سایز بندی های کوچک قرار دارد به خاطر دقت بالایی که در هنگام تولید آن به کار رفته است قیمت های بالایی دارند.

برند تولید کننده بلبرینگ

 

عامل دوم موثر در قیمت گذاری بلبرینگ ها کمپانی تولید کننده آن می باشد. امروزه کارخانه و شرکت های مختلفی مشغول به تولید انواع بلبرینگ هستند که معتبرین و معروف ترین آنها میتوان به SKF – FAG – TiMKEK– KOYO – NTN – NACHI – NSK و … اشاره کرد. مارک های مختلف تولید کننده بلبرینگ از تکنولوژی های مخصوص به خود برای ساخت استفاده می کنند و محصول نهایی براساس نوع کارکرد دارای مقامت فشاری مختلف، ساچمه هایی با درجه و صیقل های مختلف، میزان انتقال حرارت و اندازه اصطکاک مختلفی هستند و در کل می توان اظهار نمود که برند سازنده یکی از مهمترین عوامل در کیفیت بلبرینگ صنعتی می باشد.

جهت استعلام قیمت و سفارش گذاری بلبرینگ تماس حاصل بفرمایید .